poniedziałek, 05 czerwiec 2023 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Raport dostępności z dnia 31 marca 2021 roku

Gminna Biblioteka Publiczna w Męcince

Męcinka 10 , Tel. 76 870 86 11, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
59-424 Męcinka
Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 14.00 – 20.00
Środa: 8.00 – 14.00

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Piotrowicach
Piotrowice 113, tel. 76 870 88 13
Godziny otwarcia:
Czwartek: 8.30 – 16.30

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Przybyłowicach
Przybyłowice 19, tel. 76 873 84 64
Godziny otwarcia :
Środa : 12.00 – 18.00
Piątek : 12.00 – 18.00

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Pomocnem
Pomocne 51, tel. 76 870 89 24
Godziny otwarcia:
Czwartek: 10.00 – 18.00


Biblioteka to nie tylko książki i miejsce, w którym się je czyta lub wypożycza. W GBP w Męcince oraz w filiach organizowane są zajęcia w czasie ferii oraz wakacji, przedstawienia teatralne, wspólne czytania oraz zajęcia plastyczne a także wiele innych form pracy z mieszkańcami gminy Męcinka.
Odbywają się tutaj również lekcje biblioteczne, zwiedzanie biblioteki, podczas których dzieci dowiadują się, jak zostać czytelnikiem biblioteki i korzystać z księgozbioru. Pracownicy GBP w Męcince z dużym zaangażowaniem i pomocą wspierają oraz aktywnie uczestniczą w imprezach kulturalnych na terenie gminy, podczas których organizują konkursy z nagrodami, wystawy i kiermasze książek.

miniaturaZ okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Męcince zaprosiła poetę i aktora pana Piotra Pilarskiego. Spotkanie odbyło się 9 maja 2023 r. w GOKE w Męcince i uczestniczyli w nim uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Męcince, nauczyciele, oraz mieszkańcy.

Piotr Pilarski pisze poezję od lat 80-tych XX wieku i jest laureatem wielu konkursów recytatorskich. Bierze udział w Narodowym Czytaniu np.: „Balladyny”, „Moralności pani Dulskiej”.
Piotr Pilarski to również aktor – występował w teatrach jeleniogórskim, ostrowskim, w sztukach Sławomira Mrożka i Tadeusza Różewicza.

W swoim recitalu poetyckim zaprezentował cykl „Animus- serce moje”, składający się z 24 wierszy, które wyrażają niezwykłą opowieść o jednostce- uduchowionej, głęboko refleksyjnej, wrażliwej na piękno, dobro, sprawiedliwość, borykającej się ze złem i bezwzględnością świata zewnętrznego. Poezji towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina.

Czytaj więcej: Recital poetycki Piotra Pilarskiego

miniaturaDnia 5 stycznia 2023 r. Filię GBP w Piotrowicach odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach. Były to ich pierwsze odwiedziny.

Po przywitaniu dzieci bibliotekarka pani Elżbieta Chodor oprowadziła ich po pomieszczeniach biblioteki, pokazała gdzie znajdują się książki dla dzieci i dorosłych, opowiedziała co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem. Przeczytała dzieciom bajeczki dla najmłodszych i dała im je do obejrzenia. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe ilustracje w książeczkach. Następnie przedszkolaki malowały postacie z bajek. Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze, a na koniec obdarowano przedszkolaków słodyczami.

Czytaj więcej: Przedszkolaki w bibliotece

W Filii GBP w Przybyłowicach zapachniało świętami . Odbyły się warsztaty wykonywania stroików świątecznych. Własnoręcznie wykonane stroiki ozdobią świąteczne stoły.

Do projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” przystąpił Oddział Zamiejscowy w Pomocnem Przedszkola w Piotrowicach. W ramach tego projektu przedszkolaki „Jabłuszka” brały udział w zajęciach organizowanych przez Filię GBP w Pomocnem. Podczas pierwszego spotkania, bibliotekarka pani Mariola Mikołajczyk oprowadziła dzieci po pomieszczeniach bibliotecznych, przeczytała im bajki, a za pilne słuchanie nagrodziła słodyczami.

Czytaj więcej: Zajęcia z przedszkolakami
protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie