odpust_male      W niedzielę, 28. listopada, parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Męcince obchodziła swoje „imieniny". Mszę św. odpustową odprawili z tej okazji ks. Krzysztof Słabicki, dziekan z Nowogrodźca (dawny proboszcz Męcinki) oraz ks. Dominik Drapiewski, dziekan dekanatu jaworskiego. Na uroczystości zaprosił proboszcz parafii Męcinka ks. Marek Kluwak.

      - Święty Andrzej Apostoł to niezwykła postać, - mówił podczas homilii ks. Krzysztof - to jest ten, który prowadzi do Chrystusa. Dla niego krzyż był drogą i bramą do nieba.

     Jak przystało na taką uroczystość, po mszy św. odbyła się procesja wokół kościoła. Na zakończenie nie obyło się bez wzruszeń. Ks. Krzysztof Słabicki otrzymał kwiaty, które w imieniu parafian wręczyli przewodnicząca Rady Sołeckiej Teresa Witowska i sołtys Zygmunt Baran.

     Ks. Marek podziękował z kolei wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, szczególnie państwu Danucie i Zygmuntowi Osiatyckim, którzy zaprosili księży i gości na obiad do prowadzonego przez siebie klubu „Andora".

View the embedded image gallery online at:
https://www.mecinka.pl/archiwum-mainmenu-121/17-aktualnopci/aktualnopci/673-odpust-w-parafii-pw-andrzeja-apostosa-w-mnce.html?print=1&tmpl=component#sigFreeId3ba97a3470