Jak co roku, 11 listopada, parafia pw. św. Marcina w Pomocnem uczciła swojego patrona. Mszę św. odpustową z tej okazji odprawił ks. Waldemar Wesołowski z legnickiej „Niedzieli” z udziałem księży zaproszonych przez proboszcza Marka Lacha.

W uroczystościach uczestniczyli również wójt Zbigniew Przychodzeń, Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Gregulski, miejscowi radni i sołtysi. Ołtarz ubrany był w biało-czerwone barwy i polskie symbole narodowe. Uroczystość uświetnił również poczet sztandarowy druhów z miejscowej OSP. Podsumowaniem uroczystości odpustowej odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Na zakończenie zebrani wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu miejscowych dzieci i młodzieży, związanego z 94. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Tę część uroczystości przygotowała p. Beata Bednarczyk.

View the embedded image gallery online at:
https://www.mecinka.pl/archiwum-mainmenu-121/17-aktualnopci/aktualnopci/1257-pomocne-uczciso-patrona-i-ojczyzn.html?print=1&tmpl=component#sigFreeId9b6ededf55