środa, 30 wrzesień 2020 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Rolnictwo

Rolniku spisz się już dziś! Pamiętaj, że obowiązkową formą Spisu jest SAMOSPIS, dlatego wejdź na spisrolny.gov.pl i spisz się przez internet. Wyniki Powszechnego Spisu Rolnego są jedynym źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo.

Rachmistrz zadzwoni

Od 16 września br. rachmistrzowie spisowi rozpoczęli wywiady telefoniczne

W ten sposób pomogą rolnikom wypełnić obowiązek spisowy. Zakres pytań w wywiadzie telefonicznym jest taki sam jak w formularzu do samospisu dostępnym na stronie spisrolny.gov.pl. Rachmistrzowie będą dzwonili do użytkowników gospodarstw rolnych, którzy dotychczas nie wypełnili obowiązku spisowego. Co ważne rolnik, z którym skontaktuje się rachmistrz spisowy jest zobowiązany udzielić odpowiedzi na pytania i w ten sposób wypełnić obowiązek spisowy.

Rachmistrzowie spisowi dzwonią do rolników objętych spisem rolnym z numerów telefonu:
22 279 99 99 lub 22 666 66 62.

Jesteś użytkownikiem gospodarstwa rolnego? Widzisz, że dzwoni do Ciebie jeden z powyższych numerów?
Odbierz telefon, odpowiedz na pytania rachmistrza spisowego i wypełnij obowiązek spisowy!

Wywiady telefoniczne będą realizowane do 30 listopada br.

miniatura

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbędzie się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020.

Spisy rolne dostarczają kluczowych danych, na podstawie których prowadzone są m.in. analizy zmian jakie zaszły w rolnictwie w ciągu ostatnich 10 lat. Pozyskane dane wykorzystywane są do podejmowania strategicznych decyzji niezbędnych do realizacji krajowej, regionalnej oraz lokalnej polityki rolnej i społecznej wsi. Tym samym ważne są też dla każdego rolnika.

Całkowite bezpieczeństwo danych zebranych w spisie zapewnia ustawa o spisie rolnym. Wszystkie informacje uzyskane w trakcie spisu chronione są tajemnicą statystyczną i będą wykorzystywane tylko i wyłącznie do przygotowania zbiorczych opracowań statystycznych. Oznacza to, że nie będzie możliwa identyfikacja poszczególnych osób i gospodarstw rolnych.

Czytaj więcej: Ruszył powszechny spis rolny
Statystyka publiczna zapewnia rzetelne, obiektywne i systematyczne informowanie społeczeństwa, organów państwa i administracji publicznej oraz podmiotów gospodarki narodowej o sytuacji ekonomicznej, demograficznej, społecznej oraz środowiska naturalnego. Wypełnienie tego zobowiązania gwarantuje m.in. realizacja spisów rolnych. Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. Służą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych, opartych na analizie danych.

Na portalu spisrolny.gov.pl dowiesz się więcej o spisie rolnym
11 września 2020 r. od 10.00 do 12.00 zapraszamy do odwiedzenia punktu informacyjnego KRUS, który zostanie wystawiony w Urzędzie Gminy w Męcince. Pracownik PT KRUS w Legnicy będzie udzielał informacji z zakresu ubezpieczeń społecznych i przysługujących świadczeń, ponadto rolnicy będą mogli dostarczyć dokumenty, które chcą przekazać do jednostki KRUS, zgłosić wypadek któremu ulegli podczas wykonywania pracy rolniczej oraz zapoznać się z materiałami popularyzatorskimi dotyczącymi bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.
Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udziela Danuta Rydz tel. 76/850 85 54.
protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie